Turnieje, Festyny, Konkursy

Turniej Powiatowy "Żyj zdrowo i bezpiecznie" (14.05.2015r.)

"Żyj zdrowo i bezpiecznie" pod takim hasłem odbył się już 10 turniej, którego współorganizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Przy stoisku Policji uczestnicy zmagali się pytaniami z zakresu wiedzy bezpiecznego poruszania się w drodze do szkoły oraz z zakresu udzielenia pierwszej pomocy.

W dniu 14 maja 2015r. na stadionie miejskim w Mikstacie odbył się już X turniej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu ostrzeszowskiego. Autorem przedsięwzięcia co roku jest Stowarzyszenie "Bezpieczny Powiat" w Ostrzeszowie, w którym uczestniczą służby ratunkowe oraz inne organizację tj. KomendaPowiatowaPolicji w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnejw Ostrzeszowie, Ratownictwo Medyczne w Ostrzeszowie, Nadleśnictwo Przedborów oraz CEiPMOchotnicze Hufce Pracy w Kaliszu.

Turniej zorganizowany był pod hasłem "Żyj zdrowo i bezpiecznie", dlatego też funkcjonariusze Policji oraz inne służby i instytucje zorganizowały konkursy, zabawy o tematyce bezpieczeństwa.

Przy stosiku Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie uczestnicy turnieju - pytania podzielone wiekowo, mogły sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznego poruszania się rowerem, podstawowej znajomości ze znaków drogowych oraz w zakresie udzielenia pierwszej pomocy.

Podczas spotkania policjanci również przedstawili mały pokaz działania Grupy Realizacyjnej oraz współpracę policjanta przewodnika z psem służbowym.

dsc_0384dsc_0345dsc_0353dsc_0283dsc_0388dsc_0338dsc_0292dsc_0359dsc_0326dsc_0314dsc_0323