Turnieje, Festyny, Konkursy

Finał Turnieju BRD 2016 w Gimnazjum w Kraszewicach (05.05.2016 r.)

W ubiegły czwartek na terenie Gimnazjum w Kraszewicach odbył się finał tegorocznego Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Do rywalizacji przystąpiło 7 placówek oświatowych z powiatu ostrzeszowskiego.

Wdniu 5 maja 2016 r. funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KomendyPowiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili finał PowiatowegoTurnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół podstawowych igimnazjów z terenu powiatu ostrzeszowskiego.

W turniejuudział wzięły 4 szkoły podstawowe (Kraszewice, Mikstat, Siedlików, Rojów) oraz 3 gimnazja (Kraszewice, Mikstat, Siedlików). Łącznie do rywalizacji stanęło 25 uczniów. Turniej składał się z trzech części. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu z zakresu ruchu drogowego, kolejnym przejazd przez tor przeszkód, natomiast ostatnim etapem był egzamin z udzielania pierwszej pomocy. Dwa pierwsze etapy nadzorowali i oceniali policjanci - podinpsp. Robert Froń, sierż. sztab. Grzegorz Szmaj, sierż. Paweł Walczak oraz przedstawiciel firmy PZU SA - Dariusz Jankowski, natomiast pierwszą pomoc nadzorował i oceniał strażak Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie - Albert Warszawski. Uczniowie stoczyli zaciętą walkę, w wyniku której pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siedlikowie, natomiast w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna z Gimnazjum w Mikstacie.

Poniżej przedstawiamy końcową klasyfikację turnieju:

Szkoły Podstawowe:

1. SP w Siedlikowie w składzie: Maciej Cempel, Oliwia Dziewińska, Maciej Grenda, Nikola Kozłowska

2. SP w Mikstacie w składzie: Jarosław Dyba, Weronika Głownia, Norbert Jangas, Zuzanna Sadowska

3. SP w Rojowie w składzie: Oliwia Góra, Bartłomiej Kajser, Radosław Szkopek, Hubert Kamiński

Gimnazja:

1. Gimnazjum w Mikstacie w składzie: Michał Cempel, Jarosław Pauś, Jacek Stachurski

2. Gimnazjum w Siedlikowie w składzie: Natalia Opłocka, Dawid Sroczyński, Jakub Kryś

3. Gimnazjum w Kraszewicach w składzie: Aleksandra Gierosz, Micheasz Wilkus, Miłosz Cegiełka

Zwycięskimdrużynom oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesu, składając jednocześniepodziękowania wszystkim uczestnikom finału oraz opiekunom za przygotowanie i udział w turnieju.

KomendaPowiatowa Policji w Ostrzeszowie składa podziękowanie firmie Chic Sp. zo.o. S.K.A., oddziałowi PZU SA z siedzibą w Ostrzeszowie oraz Wojewódzkiemu OśrodkowiRuchu Drogowego w Kaliszu za ufundowanie nagród w turnieju, a Prezesowi PSS Społem w Ostrzeszowie za przekazanie drożdżówek i soków dla uczestników turnieju. Ponadto dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum w Kraszewicach za udostępnienie obiektu oraz za "syte" przyjęcie zarówno uczestników jak ipozostałych gości turnieju.

 

Autor: MH.

dsc_1039dsc_1040dsc_1046dsc_1048dsc_1054dsc_1057dsc_1066dsc_1076dsc_1080dsc_1082

dsc_1086dsc_1087dsc_1090dsc_1096dsc_1098dsc_1104dsc_1120dsc_1121dsc_1123dsc_1131dsc_1134dsc_1136