PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - PODSUMOWANIE DRUGIEGO DNIA

52 - pojazdy skontrolowane, 26 - przekroczeń prędkości, zatrzymane 7 dowodów rejestracyjnych, to efekt drugiego dnia działań pod nazwą PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Za nami drugi dzień działań pod nazwą PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI, który prowadzony jest na terenie województwa wielkopolskiego. Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki w dniu 20 marca br. skontrolowali łącznie 52 pojazdy, w tym 35 samochdów ciężarowych, 9 busów, 4 autokary, 1 motocykl oraz 2 motorowery. Ujawnili 47 wykroczeń, z czego 26 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto zatrzymali jedną osobę, która kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca 2017r. i będą prowadzoneszczególnie  w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców oraz egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.

Tabela wyników działań  z terenu całej Wielkopolski:

 

 

 

Pliki do pobrania

  • 28 KB