50 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

50 wykroczeń dotyczyło przekroczenia prędkości

Ostrzeszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie wspólnie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kontrolowali prędkość kierujących pojazdami po drogach powiatu ostrzeszowskiego. Mundurowi ujawnili łącznie 57 wykroczeń drogowych, z czego 50 dotyczyło przekroczenia prędkości.

Nie dostosowanie prędkości jazdy oraz zdecydowanie nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyna kolizji i wypadków drogowych. W marcu br. na drogach powiatu ostrzeszowskiego doszło do czetrech zdarzeń drogowych, w wyniku których cztery osoby poniosły śmierć. Wstępne ustalenia wykazały, że przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń była właśnie nadmierna prędkość.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeciwdziałając tego typu zdarzeniom prowadzą wzmożone działania ukierunkowane szczególnie na ujawnienie "piratów drogowych". W miniony poniedziałek (03.04.2017r.) policjanci z ostrzeszowskiej drogówki wspierani byli także przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Funkcjonariusze kontrolowali drogi na terenie powiatu ostrzeszowskiego, ich głównym zadaniem było ujawnianie kierujących pojazdami, którzy nie stosowali prędkości jazdy do obowiązujących przepisów. Podczas działań mundurowi skontrolowali łąćznie 72 pojazdy,  ujawnili 57 wykroczeń drogowych, z czego 50 dotyczyło przekroczenia prędkości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani karą grzywny.