Kolejne działania ukierunkowane na "piratów drogowych" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Kolejne działania ukierunkowane na "piratów drogowych"

Policjanci skontrolowali łącznie 62 pojazdy, ujawnili 46 wykroczeń drogowych, z czego 45 dotyczyło przekroczeń prędkości. Ponadto policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym oraz zatrzymali kierującego, który prowadząc pojazd nie stosował się do decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

W miniony wtorek (11.04.2017r.) na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na egzekwowanie dostosowania odpowiedniej prędkości. W działaniach uczestniczyli rónież funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Podczas działań mundurowi skontrolowali łącznie 62 pojazdy,  ujawnili 46 wykroczeń drogowych, z czego 45 dotyczyło przekroczenia prędkości. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani karą grzywny.
Ponadto mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym oraz  zatrzymali jednego kierującego, który prowadząc pojazd nie stosował się do decyzji Starosty. Wobec sprawcy prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 180a § 1 kk.

Apelujemy do kierujących pojazdami o stosowanie się do przepisów wynikających z Ustawy o Ruchu Drogowym. Zmiana warunków atmosferycznych, ładna słoneczna pogoda niech nie wpłynie na nasze pstępowanie. Większość kierujących na drogach powiatu,  to ludzie respektujący przepisy. Są to osoby świadome zagrożeń. Niestety zdarzają się tacy, u których górę nad rozsądkiem bierze brawura i brak poszanowania dla bezpieczeństwa innych. Często się zdarza, że kierujący swoim  pojazdem, nie jest w stanie nad nim zapanować, a wtedy nierzadko dochodzi do nieszczęścia.

Przypominamy, że nie dostosowanie prędkości jazdy oraz zdecydowanie nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyna kolizji i wypadków drogowych.