„Bezpieczny Majowy Weekend 2017” - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny Majowy Weekend 2017”

Data publikacji 05.05.2017

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w dniach 28.04.-03.05.2017 r. prowadziła wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny Majowy Weekend 2017”.  W tym okresie na drogach powiatu ostrzeszowskiego można było spotkać więcej patroli policyjnych, które zwracały uwagę zarówno na jazdę z nadmierną prędkością, jak również kontrolowały stan trzeźwości kierujących.

Działania przeprowadzone podczas trwania długiego majowego weekendu ukierunkowane były przede wszystkim na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość oraz tych którzy za kierownicę wsiadają na tzw. podwójnym gazie, ale zwracano również uwagę na używanie podczas jazdy pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

W okresie od 28.04.-03.05.2017 r. na drogach powiatu ostrzeszowskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego, natomiast doszło do dziesięciu kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali także 4 osoby, które kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jedną osobę po użyciu alkoholu.

Podczas wzmożonych działań policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy nałożyli łącznie 171 mandatów, z tego aż 102 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skontrolowano również stan trzeźwości 225 osób w stosunku do 257 legitymowanych.

Funkcjonariusze zatrzymali 11 uprawnień do kierowania pojazdami, z czego 4 za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu oraz 8 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 51 km/h.

Z uwagi na planowane w najbliższy weekend powroty z wypoczynków apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, a także o rozwagę i wyrozumiałość w stosunku do innych kierujących celem uniknięcia nieprzyjemnych w skutkach zdarzeń drogowych.