Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2017 - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2017

W dniach od 14.06 do 18.06.2017r. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2017". Akcja, jak co roku skierowana była przede wszystkim wobec kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego, a szczególnie wobec kierujących pod wpływem alkoholu. Podczas kilku dni wzmożonych działań odnotowano 1 wypadek oraz 5 kolizji drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, podczas długiego weekendu prowadzili wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny Weekend Boże Ciało 2017", które ukierunkowane były na ujawnienie piratów drogowych oraz nietrzeźwych kierujących.

Akcja trwała pięć dni, bowiem już od środy 14.06.2017r. na drogi powiatu ostrzeszowskiego zostały skierowane dodatkowe siły i środki. Podczas działań Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała 1 wypadek drogowy w miejscowości Siekierzyn, w wyniku którego kierujący zmarł w Szpitalu w Kaliszu. Również na drogach powiatu doszło do 5 kolizji drogowych. Mundurowi podczas działań ujawnili 112 wykroczeń, za które sprawców ukarali mandatami karnymi. Niestety te kilka "wolnych dni" wpłynęło na niewłaściwe decyzje 5 osób, które kierowały pojazdami po alkoholu.