Podsumowanie działań "Łapki na kierownicę" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie działań "Łapki na kierownicę"

W ramach prowadzonej ogólnopolskiej kampanii pod nazwą "Łapki na kierownicę", policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ujawnili 10 kierujących pojazdami, który w czasie jazdy używali trzymając w ręku telefon komórkowy.

W okresie od 14 do 25 czerwca b.r. na terenie całego kraju realizowana była ogólnopolska kampania pod nazwą "Łapki na kierownicy". Przedsięwzięcie ukierunkowane było na przeciwdziałanie zagrożeniom w ruchu drogowym, jakie niesie ze sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Do działań przyłączyli się również policjanci z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Przez okres 11 dni funkcjonariusze zwracali szczególną uwage na kierowców, którzy w czasie jazdy korzystają z takich urządzeń. Od 14 czerwca stróże prawa na terenie powiatu ostrzeszowskiego ujawnili 10 kierujących, którzy w czasie jazdy korzystali z telefonu komórkowego. Wobec 9 sprawców wykroczeń policjanci przeprowadzili postępowanie mandatowe, wobec 1 sprawcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.