Podsumowanie trzech dni działań "NURD" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie trzech dni działań "NURD"

Przez 3 dni, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na osoby piesze, które lekceważyły obowiązujące ich przepisy, jako uczestnicy ruchu drogowego.

Przez trzy dni (28-30.06.2017r.) w całej Wielkopolsce prowadzone były policyjne działania o nazwie „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. To już kolejna taka akcja, która miała na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach z udziałem osób przeszych oraz poprawę świadomości kierowców dotyczącą zasad bezpiecznego poruszania się.

Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie policjanci wylegitymowali łącznie 133 osoby, skontrolowali 85 pojazdów. Ujawnili łącznie 56 wykroczeń, z czego 7 dotyczyło nieprawidłowego zachowania kierujących wobec pieszych oraz 1 wykroczenie w zakresie przekroczenia prędkości jazdy w rejonie przejścia dla osób pieszych. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 11 wykroczeń nieprawidłowego przejścia przez jezdnię przez osby piesze oraz 6 wykroczeń przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Także mundurowi ujawnili 3 wykroczenia dotyczące jazdy rowerem po przejściu dla osób pieszych i 1 wykroczenie polegające na jeździe rowerem po chodzniu..

Informujemy, że to nie była ostatnia taka akcja działań kontrolnych pod względem zachowania zasad bezpieczeństwa na drogach, szczególnie jeśli chodzi o sezon letni.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy wykaz wyników działań: