Podsumowanie weekendowych działań "PRĘDKOŚĆ" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie weekendowych działań "PRĘDKOŚĆ"

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała trzydniowe działania "PRĘDKOŚĆ", które w miniony weekend przeprowadzane były na terenie całego województwa wielkopolskiego.

Zakończone w dniu wczorajszym ogólnowojewódzkie działania pod nazwą "PRĘDKOŚĆ", których celem było ograniczenie negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego wskazują, iż pomimo prowadzonej profilaktyki oraz akcji informacyjnych dotyczących prowadzonych na terenie powiatu działań, w dalszym ciągu przepisy ruchu drogowego są lekceważone przez kierujących pojazdami.

W okresie od 14-16 lipca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, pełniący służbę na drogach naszego powiatu, skontrolowali łącznie 117 pojazdów. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 84 przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nałożyli 74 mandaty karne za popelnione przez kierujących wykroczenia. Zatrzymano także 7 uprawnień do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Pomimo wzmożonych patroli nie udało się jednak uniknąć zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w minioną sobotę w miejscowości Rogaszyce.

Z uwagi na ilość wypadków oraz innych zdarzeń drogowych, do których doszło od początku tego roku na terenie powiatu ostrzeszowskiego, informujemy, że zakończone w dniu wczorajszym działania nie były ostatnią tego typu akcją na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.