Podsumowanie pierwszego dnia działań "Prędkość - zero tolerancji" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie pierwszego dnia działań "Prędkość - zero tolerancji"

W pierwszym dniu działań ukierunkowanych na "piratów drogowych", policjanci z ostrzeszowskiej drogówki ujawnili 25 przekroczeń prędkości w tym 2 w obszarze zabudowanym. Zatrzymali 4 uprawnienia do kierowania i 9 dowodów rejestracyjnych. Wobec 4 sprawców zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

Pomimo wcześniejszych apeli oraz informacji o planowanych działaniach pod nazwą "Prędkość - zero tolerancji" realizowanych na terenie całej wielkopolski, policjanci w dalszym ciągu zatrzymują pojazdy prowadzone z nadmierną prędkością. W pierwszym dniu działań (26.07.2017r.), na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci z drogówki ujawnili aż 25 przekroczeń prędkości, w tym 2 w obszarze zabudowanym. Mundurowi 4 kierującym zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych. Wobec 4 sprawców wykroczeń zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.

Policyjna akcja "...zero tolerancji" będzie trwała jeszcze przez dwa dni, nie oznacza to jednak, że stróże prawa przestaną reagować na wykroczenia drogowe, szczególnie dotyczące prędkości. Niestety nadmierna szybkość, to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach. Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu.