Podsumowanie działań "Prędkość - zero tolerancji" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie działań "Prędkość - zero tolerancji"

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała trzydniowe działania "PRĘDKOŚĆ - zero tolerancji", które przeprowadzane były na terenie całego województwa wielkopolskiego. Przez trzy dni policjanci ujawnili 115 wykroczeń drogowych z czego 69 dotyczyło przekroczeń prędkości.

W miniony piątek (28.07.2017r.) zakończyły się działania "Prędkość - zero tolerancji", które były prowadzone przez trzy dni na terenie całej wielkopolski. Celem akcji było ograniczenie zdarzeń drogowych, których najczęstrzą przyczyną jest nadmierna prędkość oraz nie dostsowanie właściwej prędkości do panujących warunków drogowych.

W okresie od 26-28 lipca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, pełniący służbę na drogach powiatu, skontrolowali łącznie 152 pojazdy (119 pojazdów osobowych, 24 - busy, 4 - motocykle, 4 - motorowery, 1 - autokar). Podczas działań funkcjonariusze ujawnili 115 wykroczeń z czego 69 dotycyzło przekroczenia dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali 8 uprawnień do kierowania oraz 22 dowody rejestracyjne. Przeciwko 7 sprawcom zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.