Za nami pierwszy miesiąc wakacji letnich - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Za nami pierwszy miesiąc wakacji letnich

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie podsumowali działania "Bezpieczne Wakacje 2017", które realizowane są od 24 czerwca br. W tym okresie doszło do 2 wypadków drogowych i 47 kolizji. W wyniku zdarzeń jedna osoba poniosła śmierć, a jedna osoba została ranna.

Od 24 czerwca 2017r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przez okres wakacji letnich prowadzą wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczne Wakacje 2017".

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze podczas wakacji letnich zwracają szczególną uwagą na miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Policjanci kontrolują zorganizowane dla nich kolonie, obozy, bądź utworzone inne formy wolnych chwil od szkoły. Także uwadze munurowych nie uchodzą place zabaw, szkolne boiska sportowe, dworce, przystanki, parki, skwery oraz tereny zbiorników wodnych, głównie tam, gdzie dzieici i młodzież lubi się grupować.
Prócz działań prewencyjnych, podczas wakacji nasilone są również kontrole pojazdów przejeżdżających przez powiat ostrzeszowski. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolują przede wszystkim prędkość - o czym na bieżąco informujemy mieszkańców powiatu, kontrolują stan trzeźwości, zapięcie pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia małoletnich dzieci.

W okresie od 24 czerwca do 31 lipca br. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała 2 wypadki drogowe i 47 kolizji. W wyniku zdarzeń drogowych jedna osoba poniosła śmnierć, a jedna osoba została ranna. Ponadto we wskazanym okresie funkcjonariusze zatrzymali 17 osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości, 7 osób, które kierowały pojazdami mechanicznymi w stanie po użyciu alkoholu oraz 4 osoby, które kierowały rowerami po alkoholu.