Działania "PRĘDKOŚĆ" na drogach powiatu - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania "PRĘDKOŚĆ" na drogach powiatu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na piratów drogowych. Działania odbywały się przy współpracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Podczas działań mundurowi ujawnili 29 kierujących, którzy przekroczyli prędkość, zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy.

W miniony wtorek (12.09.2017r.), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w zakresie prędkości jazdy. Działania prowadzone były na ternie całego powiatu oraz przy współpracy funckjonraiusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Mundurowi przez cały dzień skontrolowali łącznie 45 pojazdów (37-pojazdów osobowych, 2-samochody ciężarowe, 5-pojazdów typu bus oraz 1 motorowerzysta).

Policjanci ujawnili łącznie 37 wykroczeń drogowych, z czego 29 - dotyczyło przekroczeń prędkści. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani karą grzywny. Ponadto mundurowi zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych oraz 1 prawo jazdy. 

Przypominamy i apelujemy do kierujących pojazdami mechanicznymi! Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Apelujemy do wszystkich kierujących o ściągnięcie nogi z gazu.