Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie działań "PRĘDKOŚĆ"

W minioną środę na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem" PRĘDKOŚĆ". Pomimo apeli o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z warunkami panującymi na drodze, kierowcy nadal lekceważą przepis dotyczący ograniczeń prędkości.

W dniu 25.10.2017 roku funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki przeprowadzili działania "PRĘDKOŚĆ", których celem jest wyeleminowanie niewłaściwych zachowań kierujących, polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości.

Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie 29 pojazdów, ujawnili 8 wykroczeń dotyczących przekroczeń prędkości oraz nałożyli 7 mandatów karnych. Niestety w jednym przypadku wykroczenie to było przyczyną wypadku drogowego, na skutek którego jeden z kierujących uczestniczących w zdarzeniu poniósł śmierć.

Z uwagi na zbliżający się okres wzmożonego ruchu na naszych drogach związanego ze świętem zmarłych, apelujemy do uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność w myśl zasady "Żyj i pozwól żyć innym".