Podsumowanie trzydniowych działań "NURD" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie trzydniowych działań "NURD"

W minionych dniach policjanci ostrzeszowskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach ukierunkowanych na Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego (NURD). Oto podsumowanie działań

W dniach 7, 8 i 9 lutego br. na terenie powiatu ostrzeszowskiego przeprowadzono działania pk. "NURD". Podczas działań funkcjonariusze zwracali uwagę zarówno na samych pieszych, którzy często przechodzą przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub przy zapalonym czerwonym świetle oraz wchodzą na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, jak również na kierowców, którzy łamią przepisy wobec pieszych dopuszczając się m. in. wyprzedzania lub omijania innych pojazdów w obrębie przejść dla pieszych oraz wymuszania pierwszeństwa wobec pieszych znajdujących się na przejściach.

Policjanci prowadząc działania wylegitymowali 94 osoby oraz skontrolowali 50 pojazdów. Ujawnili łącznie 56 wykroczeń z czego 25 popełnionych zostało przez pieszych. Wykroczenia popełnione przez pieszych polegały na przekraczaniu jezdni w nieprawidłowy sposób i przekraczania jezdni w miejscach niedozwolonych. Ponadto ujawniono 6 wykroczeń kierujących nieprawidłowo zachowujących się wobec pieszych.

Powyższe działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego - pieszych,którzy są najbardziej narażeni na tragiczne w skutkach obrażenia ciała o czym powinni pamiętać zarówno kierujący jak i piesi.

 

autor: Agnieszka Szołdra