Podsumowanie niedzielnych działań "PRĘDKOŚĆ" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie niedzielnych działań "PRĘDKOŚĆ"

W minioną niedzielę, kończącą ferie zimowe m. in. na terenie województwa wielkopolskiego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili działania "Prędkość". Pomimo wielokrotnych apeli przepisy dotyczące ograniczeń prędkości są nadal łamane.

W dniu 25.02.2018 roku funkcjonariusze ostrzeszowskiej drogówki przeprowadzili wzmożone działania "PRĘDKOŚĆ", ukierunkowane na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych dotyczących ograniczeń prędkości jazdy.

Podczas działań policjanci skontrolowali łącznie 52 pojazdy, ujawniając 31 wykroczeń, w tym 30 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W stosunku do kierujących łamiących przepisy dotyczące organiczeń prędkości zastosowano postępowania mandatowe. Zatrzymano także kierującego pojazdem po spożyciu alkoholu (0,23 mg/l), wobec którego skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy i apelujemy do kierujących pojazdami! Większości zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby kierowcy przestrzegali ograniczeń prędkości wynikających z przepisów i znaków drogowych. Ściągnijmy zatem "nogę z gazu".

 

Autor: Magdalena Hańdziuk