Policyjna akcja "Czysta szyba" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Policyjna akcja "Czysta szyba"

Zamarznięte szyby samochodów mogą prowadzić do zaistnienia niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dbając o bezpieczeństwo użytkowników dróg policjanci ostrzeszowskiej drogówki przeprowadzili w minionych dniach akcję pt. "Czysta szyba".

Okres niskich temperatur, a także opadów śniegu to dla kierowców czas, podczas którego większą uwagę należy poświęcić na oczyszczenie pojazdu przed wyruszeniem w drogę. Większość z nich, działając w pośpiechu, usuwa tylko częściowo warstwę lodu zalegającego na szybach, zapominając jak ważną kwestią podczas jazdy jest odpowiednia widoczność. Warto również podkreślić, że nieodpowiednie przygotowanie pojazdu do wyjazdu na drogę może stać się przyczyną zaistnienia zdarzenia drogowego. Takie lekceważące podejście kierujących pojazdami jest zagrożeniem w ruchu drogowym nie tylko nich samych, ale również innych użytkowników dróg.

Dbając zatem o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg w minionych dniach, tj. 23 i 26 lutego br. policjanci pełniący służbą na drogach, przeprowadzili akcję pt. "Czysta szyba", której celem było wyeliminowanie z ruchu pojazdów powodujących zagrożenie związane z brakiem dostatecznej widoczności oraz promowanie właściwego utrzymania stanu technicznego pojazdu. Podczas dokonywanych w godzinach porannych kontroli drogowych, policjanci wręczali kierującym pojazdami skrobaczki do szyb, przekazane ostrzeszowskiej komendzie przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

Apelujemy zatem, szczególnie do kierujących pojazdami, o dokładne oczyszczenie szyb samochodu przed wyruszeniem w jakąkolwiek podróż.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk