Już jutro ponad powiatowe działania "PRĘDKOŚĆ" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Już jutro ponad powiatowe działania "PRĘDKOŚĆ"

Już jutro na drogach powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone ponad powiatowe działania pod kryptonimem "PRĘDKOŚĆ". Apelujemy do kierowców o "ściągnięcie nogi z gazu".

W dniu 01.03.2018 roku na terenie powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w zakresie prędkości jazdy. W działaniach tych ostrzeszowskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze kępińskiej drogówki.

W tym dniu możemy spodziewać się działań zarówno w ramach statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń. Warto również podkreślić, że jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Ważnym elementem są również prowadzone przez policję działania profilaktyczno-edukacyjne, które mają  na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu czy warunków atmosferycznych panujących na drodze. Ukazują one także skutki brawurowej jazdy, jazdy po alkoholu, bez zapiętych pasów czy urządzeń przeznaczonych do przewozu dzieci, a także używania telefonów komórkowych podczas jazdy.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i zdrowy rozsądek - "Prędkość zabija. Włącz myślenie".

 

Autor: Magdalena Hańdziuk