Już jutro działania pk. "Alkohol i narkotyki" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Już jutro działania pk. "Alkohol i narkotyki"

W dniu jutrzejszym policjanci ostrzeszowskiej oraz kępińskiej komendy policji wezmą udział w ponad powiatowych działaniach pk. "ALKOHOL I NARKOTYKI" ukierunkowanych na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz prowadzących pojazdy pod wpływem środków odurzających.

W dniu 10.07.2018 roku na terenie powiatu ostrzeszowskiego zostaną przeprowadzone wzmożone działania pk. "ALKOHOL I NARKOTYKI", w których udział wezmą funkcjonariusze z ostrzeszowskiego i kępińskiego Wydziału Ruchu Drogowego.

Celem działań jest przede wszystkim eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy pomimo wiekokrotnych apeli, nadal wsiadają do pojazdu na "podwójnym gazie" oraz prowadzaćych pojazdy pod wpływem śropdków odurzających, narażając w ten sposób na niebezpieczeństwo siebie jak i innych użytkowników dróg. Niejednokrotnie przyczyniają się oni również do zaistniałych zdarzeń drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym.

Warto zwrócić uwagę, że dzięki urządzeniom do kontroli stanu trzeźwości AlcoBlow (bezustnikowych), policjanci pełniący służbę na drogach, mają możliwość skontrolowania większej ilości kierujących niż przy użyciu standardowych urządzeń, tj. AlcoSensor czy Alcotest.

Bądźmy zatem odpowiedzialni stosując zasadę "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu".

 

Autor: Magdalena Hańdziuk