Podsumowanie poniedziałkowych działań pk. "Trzeźwy Poranek" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie poniedziałkowych działań pk. "Trzeźwy Poranek"

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie podsumowała przeprowadzone w miniony poniedziałek działania prewencyjne pk. "Trzeźwy Poranek", w trakcie których ujawniono dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.

W dniu 23.07.2018 roku w godzinach od 5:00 do 10:00 na drogach powiatu ostrzeszowskiego funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy przeprowadzili akcję pk. "trzeźwy poranek", której celem jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W tych godzinach, 4 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego wyposażeni z przenośne urządzenia do kontroli stanu trzeźwości, skontrolowało łącznie 244 kierujących pojazdami.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących pojazdami znajdujących się w stanie nietrzeźwości:

1. O godzinie 06:35 w miejscowości Ostrzeszów, 49-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego kierował samochodem marki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 1,26 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

2. O godzinie 07:00 w miejscowości Potaśnia, 35-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, kierował samochodem marki Opel znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna posiada zakaz kierowania wszelkimi pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk