Kolejne działania Mirafiori - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Kolejne działania Mirafiori

zniczW miniony piątek ostrzeszowscy policjanci prowadzili wzmożone działania „Mirafiori” – wylegitymowali 116 osób, skontrolowali 80 pojazdów, skontrolowali warsztaty, komisy samochodowe, nałożyli 29 mandatów karnych.

 

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przez całą dobę 4-5 marca 2011r. prowadziła wzmożone działania skierowane przeciwko przestępczości związanej z kradzieżami samochodów. Działania ukierunkowane były przede wszystkim na ujawnianie i zatrzymanie sprawców kradzieży samochodów. Policjanci na terenie całego powiatu ostrzeszowskiego kontrolowali pojazdy, bagaże oraz osoby kierujące pojazdami. Ponadto kontrolowane były miejsca obrotu używanymi samochodami, komisy, warsztaty.

W wyniku podjętych działań policjanci wylegitymowali 116 osób, skontrolowali 06 pojazdów. Skontrolowali warsztaty i komisy na terenie naszego powiatu. Ponadto w toku wykonywanych czynności nałożyli 29 mandatów karnych, zatrzymali 3 osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz zatrzymali 1 dokument prawo jazdy. 

Policja radzi:

nie zostawiaj bagażu i żadnych przedmiotów w widocznym miejscu, zabieraj je ze sobą lub zamykaj w bagażniku zamykaj drzwi i okna za każdym razem, gdy opuszczasz samochód nie zostawiaj nigdy klucza w stacyjce kluczyki zabieraj zawsze ze sobą, nawet jeśli samochód pozostawiasz w garażu przyglądaj się uważnie nieznajomym interesującym się Twoim samochodem lub samochodem sąsiadów nie zostawiaj żadnych dokumentów w samochodzie, a zwłaszcza dowodu rejestracyjnego i rachunków ubezpieczeniowych staraj się parkować w miejscach strzeżonych, nocą unikaj postoju i parkowania w miejscach nieoświetlonych nigdy nie pozostawiaj bagażu na bagażniku dachowym kupując radio samochodowe, wybierz takie, które można wyjąć przed opuszczeniem pojazdu

 Urządzenia zabezpieczające samochód!

Aby zmniejszyć ryzyko kradzieży samochodu, dobrze jest zamontować urządzenia, które w znacznym stopniu utrudnią jego kradzież:

 

              autoalarm – włączaj go, gdy opuszczasz samochód, choćby na chwilę

         ·       blokada rozruchu silnika – która uniemożliwi uruchomienie silnika

         ·       blokada mechaniczna skrzyni biegów

         ·       laski spinające koło kierownicy z pedałem hamulca lub sprzęgła

 ·       zewnętrzna blokada kierownicy

Jak pokazuje praktyka, skuteczne jest zastosowanie co najmniej dwóch, różnych rodzajów zabezpieczeń. Oprócz proponowanych zabezpieczeń warto pomyśleć o wszechstronnym ubezpieczeniu samochodu. Gwarantuje to wyrównanie strat materialnych, poniesionych na skutek ewentualnej kradzieży.