Działania "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (07.09.2011r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" (07.09.2011r.)

sdc13288W minioną środę 07 września 2011r. policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem działań, to przede wszystkim zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Pod pojęciem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. To właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez pieszych to:

- nieostrożne wejście na jezdnię (ponad połowa wszystkich wypadków spowodowanych przez pieszych),
- przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym,
- wejście na jezdnię zza pojazdu.

Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo osób pieszych, policjanci z drogówki w dniu 07 września 2011r. przeprowadzili kolejne działania skierowane szczególnie na osoby piesze oraz rowerzystów.  W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 21 wykroczeń popełnionych przez osoby piesze oraz osoby kierujące rowerami. Dotyczyły one nieprawidłowego oświetlenia, jazda wzdłuż przejścia dla pieszych, nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Sprawcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem karnym.