Podsumowanie działań "Zero Tolerancji" - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Podsumowanie działań "Zero Tolerancji"

fotoradar2Wylegitymowano 307 osób, skontrolowano 289 pojazdów, skontrolowano 191 bagaży, przeprowadzono 256 kontroli trzeźwości, ujawniono 129 wykroczeń drogowych, zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych oraz 4 prawa jazdy, zatrzymano 4 osoby, które popełniły przestępstwo – to efekt pięciodniowych działań pod nazwą „ZERO TOLERANCJI” przeprowadzonych na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie informowała, że w dniach od 25.02.-01.03.2013r. prowadzi działania pod nazwą „Zero Tolerancji”. Działania miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, ograniczenie zdarzeń drogowych oraz skontrolowanie i zatrzymanie jak największej liczby osób, które łamią przepisy prawa ruchu drogowego.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci na drogach naszego powiatu zatrzymali 3 osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz jedną osobę kierującą pojazdem wbrew obowiązującemu zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 129 wykroczeń drogowych, za które policjanci sprawców ukarali mandatem karnym (łączna wartość, to kwota 15.710 zł.) Ujawnione wykroczenia, to przede wszystkim nie stosowanie się do obowiązującej prędkości, nie stosowanie podczas jazdy pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w obowiązkowych fotelikach. To także mandaty za spowodowanie kolizji drogowej.

W wyniku działań funkcjonariusze zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych oraz 4 dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Powyższe działania będę powtarzane.