"Bezpiecznie - Chce się żyć" (07.04.2014r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

"Bezpiecznie - Chce się żyć" (07.04.2014r.)

zdjecie_1-2W dniu 07 kwietnia 2014r. w Kino-Teatrze "Piast" w Ostrzeszowie odbyło się seminarium poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem "BEZPIECZNIE CHCE SIÊ ŻYĆ!". Podczas spotkania również zostały przedstawione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

"BEZPIECZNIE CHCE SIÊ ŻYĆ!" - to autorski program Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego zadaniem jest miedzy innymi propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja powtarzana jest co rocznie, tak więc w Ostrzeszowie odbyła się już po raz kolejny. 

Scenariusz seminarium podzielny był na kilka etapów. Jako pierwsze widzowie zobaczyli materiał filmowy mówiący o nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz związanych z tym tragicznych następstwach. W kolejnym punkcie spotkania została omówiona prezentacja – „Łańcuch ludzkich nieszczęść” – czyli łańcuch nieszczęść, które spotkały kierowcę samochodu jadącego „na podwójnym gazie”. Ciąg zaistniałych zdarzeń doprowadza go do utraty pracy, rodziny, a na końcu także do bezdomności.

Następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie - podinspektor Robert Froń przedstawił jak zjawisko nietrzeźwych kierujących wygląda na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Zachęcił również do badania swojego stanu trzeźwości przed ruszeniem w trasę, w momencie gdy występuje niepewność w tym zakresie. Takie badanie można przeprowadzić bezpłatnie w każdej jednostce Policji na terenie całego kraju.

Ostatnim etapem seminarium, to koncert Łukasza Zagrobelnego. Podobna o tym samym charakterze odbyła się w Kępnie o godz. 16:30

zdjecie_4-1zdjecie_2-2zdjecie_3-2zdjecie_2-1zdjecie_1-3zdjecie_3-1