Ruch Drogowy

Podpisane porozumienie WORD-u w Kaliszu z KPP w Ostrzeszowie (09.04.2014r.)

dsc_0250W Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia współpracy pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, a Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie. Partnerstwo dotyczy podejmowania działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez działania profilaktyczne na terenie powiatu ostrzeszowskiego. 

W środę (09.04.2014r.) w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, w obecności uczniów z klasy I oraz VI odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia. Dokument dotyczy współpracy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu z Komendą Powiatową Policji w Ostrzeszowie w ramach podejmowanych działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez działania profilaktyczne.

W ramach partnerstwa Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu przekazał środki finansowe oraz różnego rodzaju elementy mające na celu poprawę bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Ponadto podczas spotkania Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski przekazał zakupiony ze środków finansowych WORD-u Alcotest marki Dragger, który będzie wykorzystywany do badań stanu trzeźwości przez ostrzeszowskich funkcjonariuszy Policji z Wydziału Duchu Drogowego.

Po części oficjalnej zaprezentowano uczestnikom spotkania "nietrzeźwość" przy użyciu alko-googli - okulary ze specjalną nakładką imitującą widzenie osoby będącej w stanie nietrzeźwości. Również zostały przedstawione zagrożenia w ruchu pieszym, gdzie w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczestnikom spotkania rozdano elementy odblaskowe oraz oświetlenie do rowerów.  

dsc_0259dsc_0250dsc_0276dsc_0256dsc_0299dsc_0272dsc_0277dsc_0294dsc_0260dsc_0273dsc_0296