Wzmożone działania "Alkohol i Narkotyki" (08.05.2014r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Wzmożone działania "Alkohol i Narkotyki" (08.05.2014r.)

alkomatOstrzeszowscy policjanci przeprowadzili po raz kolejny działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz kierujących będących pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Podczas działań mundurowi skontrolowali łącznie 389 osób kierujących pojazdami, gdzie ujawnili 4 osoby, które wsiadły za kierownicę po alkoholu. 

Alkohol - Narkotyki i pojazd, to niestety przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom, na drogach powiatu ostrzeszowskiego systematycznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na "podwójnym gazie". Działania rozpoczęły się w czwartek (08.05.2014r.) już od godziny 5:00 i trwały cały dzień. 

Mundurowi przebadali łącznie 389 osób kierujących pojazdami. Podczas kontroli ujawnili 4 osoby, które kierowały po alkoholu:

1. W Grabowie nad Prosną po godz. 7:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 48-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną), który kierował motorowerem. Kontrola wykazała, że 48-latek był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało 0,5 ‰ (0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Sprawca stanie przed Sądem.

2.  W Czajkowie o godz. 8:40 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 53-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Czajków) kierującego samochodem osobowym marki ford. Kontrola wykazała, że 53-latek był nietrzeźwy, przeprowadzone badanie wykazało ponad 0,5 ‰ (0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Mundurowi sprawcy zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

3. W Doruchowie przy ul. Ostrzeszowskiej o godz. 16:20 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 53-letniego mieszkańca gm. Doruchów kierującego samochodem marki opel. Kontrola wykazała, że wsiadł za kółko po alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad promil alkoholu (0,52 mg/l). Mundurowi sprawcy zatrzymali prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

4. W Myślniewie (gm. Kobyla Góra) o godz. 18:30 policjanci do kontroli zatrzymali 45-letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra kierującego samochodem marki renault. Kontrola wykazała, że 45-latek kierował w stanie po użyciu alkoholu - 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. 

W dniu prowadzonych działań policjanci nie ujawnili osób kierujących pojazdami w stanie po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu. 

Ostrzeszowscy policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.