Przedłuż życie za 15 złotych - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Przedłuż życie za 15 złotych

akcja_15_zlotychW dniu 15.09.2014 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w ramach prowadzonej kampanii "Przedłuż życie za 15 zł" zaprosili do siebie dzieci z klasy 1d Szkoły Podstawowej w Ostrzeszowie, by tym najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, którzy stawiają swoje pierwsze samodzielne kroki na drodze zaprezentować podstawowe przepisy ruchu drogowego.

Dzieci po zapoznaniu z charakterem pracy Policji i zwiedzeniu budynku Komendy z dużym zainteresowaniem wysłuchały zasad bezpiecznego poruszania się po drodze a szczególnie używaniu elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu na drogach. By te poruszanie stało się faktycznie bezpieczne dzieciom rozdano otrzymane z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu elementy odblaskowe zobowiązując jednocześnie dzieci, by elementy te po spotkaniu nie wylądowały w kącie pokoju a stały się trwałym elementem ich ubioru.
Myślimy, że rady te faktycznie trafiły na trwałe do ich pamięci, gdyż na koniec wizyty dzieci podziękowały pięknym wierszykiem wpisującym się w temat spotkania:
Przechodzenie przez jezdnię nie jest zabawą.
Zatrzymaj się, spójrz w lewo, potem spójrz w prawo.
Jeszcze raz; koleżanko, kolego; spójrz w lewo.
Ostrożność nie zaszkodzi. Gdy jezdnia wolna; możesz przechodzić.
   

 

 akcja_15_zlotych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1537

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1538

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1543

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_1546