Przedłuż życie za 15 złotych - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Przedłuż życie za 15 złotych

W dniu 18 września 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie kontynuując kampanię społeczną "Przedłuż życie za 15 zł" gościli w Szkole Podstawowej w Potaśni, gdzie na spotkaniu z uczniami tej szkoły propagowali zasady bezpiecznego poruszania się dzieci  po drogach, kładąc główny nacisk na używanie elementów odblaskowych.

 

To zagadnienie ważne jest szczególnie dla dzieci tej szkoły, gdyż ze względu na jej wiejski charakter wielu uczniów tej szkoły porusza się pod drogach poza obszarem zabudowanym. Dlatego też podczas pogadanki skupiono się na obowiązkowym używaniu przez pieszych elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym przypominając, że przepis ten obowiązuje od 31 sierpnia 2014 r. Pogadankę zakończono wręczając dzieciom zawieszki odblaskowe uzyskane z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu w ramach porozumienia dot. wspólnych działań profilaktycznych.
Aby uatrakcyjnić spotkanie zaproponowano dzieciom wspólne działania na drodze mające przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w rejonie Szkoły Podstawowej w Potaśni. W tym celu dzieci wypisały prośby o bezpieczną i wolną jazdę na uzyskanych z PZU SA serduszek w ramach prowadzonej kampanii "Powiedz STOP wariatom drogowym". Serduszka te dzieci osobiście wręczały kierującym, by kierując pojazdami w rejonie szkoły wzięli sobie do serca rady o bezpieczną jazdę. Takie same serduszka dzieci zabrały do domu by wręczyć je rodzicom aby przypominały im o ich bezpieczeństwie na drodze.

dsc_1544

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1556

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1566

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1564

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1549