Działania Samochód - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania Samochód

rdW dniu 23 października 2014 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili działania ukierunkowane na przeciwdziałanie przestępczości związanej z kradzieżami samochodów.  

W trakcie tych działań dokonywano kontroli pojazdów najczęściej kradzionych marek, które następnie sprawdzane były w policyjnych bazach danych. Kontrolowano również przewożone ładunki pod kątem ujawnienia przewożenia części samochodowych mogących pochodzić z przestępstwa, a także dokumenty pojazdów pod kątem ich legalności. Ponadto policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Ostrzeszowie dokonywali sprawdzenia komisów samochodowych, sprawdzając czy umieszczone tam samochody nie zostały wcześniej skradzione.

W trakcie działań policjanci skontrolowali 66 pojazdów, wylegitymowali 83 osoby, nałożyli 40 mandatów karnych na kwotę 5010 zł. Ponadto zatrzymano nietrzeźwego kierującego pojazdem mechanicznym.

Działanie te będą kontynuowane w kolejnych miesiącach w celu ograniczenia tego typu przestępstw na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Jednocześnie przypominamy o prowadzonej przez wielkopolską Policję wspólnie z TUiR Warta S.A akcji NOC STOP. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przygotowali akcję: "NOC STOP", mającą na celu zapobieganie kradzieżom pojazdów. Założenia akcji sa proste: wszyscy kierowcy i właściciele pojazdów, którzy w godzinach 23:00-4:00 nie poruszają się pojazdami, mogą oznaczyć je specjalnymi nalepkami - na przedniej i tylnej szybie. Takie oznakowanie będzie sygnałem dla policjantów pełniących służbę w godzinach nocnych, by podjąć kontrolę takiego samochodu, jako potencjalnego przedmiotu kradzieży.

Każdy, kto chce wziąć udział w programie, może do niego przystąpić pobierając komplet nalepek i naklejając je na przedniej i tylnej szybie samochodu od wewnątrz pojazdu, od strony pasażera.

Od 6 października wszyscy zainteresowanie mogą pobierać nalepki w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej i Komisariacie Policji w Grabowie nad Prosną przy ul. Kolejowej.