Działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" (05.02.2015r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego" (05.02.2015r.)

kogut-kgpW miniony czwartek 05 lutego 2015r. policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem działań było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Działania trwały cały dzień 6:00 - 22:00. W tym czasie policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowanie pieszych oraz osób poruszających się rowerem. 

Niestety nie wszyscy niechronieni stosowali się do obowiązujących ich przepisów w Ruchu Drogowym. Funkcjonariusze ujawnili łącznie 16 wykroczeń, dotyczyły one nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Stróże prawa wobec 12 osób zastosowali postępowanie mandatowe, a 4 osoby pouczyli. 

Przypominamy, że w momencie uderzenia przez pojazd pieszego nic go nie chroni. Nie ma na sobie poduszki powietrznej, pasów bezpieczeństwa i jest całkowicie "odkryty". Niestety ale codzienny pośpiech, przebieganie przez jezdnię w różnych miejscach, wchodzenie „na pasy” bez uprzedniego się zastanowienia, nie przestrzeganie czerwonego światła, jazda na rowerze bez wymaganego oświetlenia – niestety są to zachowania, które mogą bardzo często doprowadzić do wypadków drogowych, niestety także ze skutkiem śmiertelnym.