Kolejne działania "Alkohol i Narkotyki" (06.02.2015r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Kolejne działania "Alkohol i Narkotyki" (06.02.2015r.)

zniczOstrzeszowscy policjanci z drogówki przeprowadzili po raz kolejny działania pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców oraz kierujących będących pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Podczas działań mundurowi skontrolowali łącznie 634 osób kierujących pojazdami, gdzie ujawnili tylko 1 osobę, która wsiadła za kierownicę po alkoholu. 

Alkohol - Narkotyki i pojazd, to niestety przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takie sytuacje, na drogach powiatu ostrzeszowskiego systematycznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na "podwójnym gazie". Działania rozpoczęły się w piątek (06.05.2014r.) i trwały cały dzień. 

Mundurowi przebadali łącznie 634 osoby kierujące pojazdami. Podczas kontroli ujawnili 1 osobę, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Po godzinie 22:00 w miejscowości Kotowskie (gm. Ostrzeszów) policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 17-latka (mieszkaniec powiatu ostrowskiego), który kierował samochodem marki daewoo tico. Okazało się, że nastolatek kierował po alkoholu - badanie wykazało stan po użyciu (0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Na domiar tego nastolatek prowadził pojazd nie posiadając do tego w ogóle uprawnień. W chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające w kierunku skierowania wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego przeciwko nastolatkowi. 

W czasie działań policjanci ujawnili inne wykroczenia, tj. cztery osoby w czasie jazdy nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa - wobec sprawców policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. 

Ostrzeszowscy policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi kara aresztu nawet do 30 dni albo kara grzywny nawet do 5000 zł.