Przebadali łącznie 627 kierujących pojazdami (13.04.2015r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Przebadali łącznie 627 kierujących pojazdami (13.04.2015r.)

alkomatOstrzeszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnienie nietrzeźwych użytkowników dróg. Działania rozpoczęły się już od godziny 5:00 (13.04.2015r.)

W poniedziałek (13.04.2015r.) już od godziny 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie rozpoczęli wzmożone działania ukierunkowane na ujawnienia nietrzeźwych użytkowników dróg.

Działania prowadzone były na terenie powiatu ostrzeszowskiego, przeważnie w rejonie skrzyżowań z sygnalizacją świetlną oraz przejazdów kolejowych. Przy pomocy urządzeń bezdotykowych do pomiaru alkoholu, mundurowi skontrolowali łącznie 627 kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali łącznie dwie osoby, które za kółko wsiadły po alkoholu, trzy osoby w czasie jazdy nie korzystały z pasów bezpieczeństwa oraz w jednym przypadku kierujący przewoził nieprawidłowo dziecko. 

1. Po godz. 6:30 w miejscowości Głuszyna samochodem osobowym marki opel tigra kierował mężczyzna (mieszkaniec gm. Czajków). Przeprowadzone wobec niego badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. 

2. Tuż przed godz. 7:00 w Ostrzeszowie przy ul. Kolejowej policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca gm. Grabów nad Prosną, który kierował autobusem marki iveco oraz przewoził dwóch pasażerów. Przeprowadzone badanie wobec kierującego wykazało stan nietrzeźwości. Na miejsce został podstawiony drugi autobus, który dowiózł pasażerów na miejsce. Sprawcy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. 

W obu przypadkach o dalszym losie kierujących zdecyduje Sąd.

Przypominamy, że alkohol i narkotyki plus pojazd, to niestety w dalszym ciągu przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom będą prowadzić podobne działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na po alkoholu bądź środkach podobnie działających.