Przebadali łącznie 779 kierujących (07.12.2015r.) - Ruch Drogowy - KPP Ostrzeszów

Ruch Drogowy

Przebadali łącznie 779 kierujących (07.12.2015r.)

alco3Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie przeprowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg. Mundurowi przebadali łącznie 779 kierujących, wśród tych osób ujawnili trzech mężczyzn po alkoholu.
 
W poniedziałek (07.12.2015.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili kolejne wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie nietrzeźwych użytkowników dróg w powiecie ostrzeszowskim. Mundurowi przebadali łącznie 779 kierujących. Podczas działań policjanci zatrzymali jedną osobę, która kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz dwie osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości. Ponadto podczas kontroli stróże prawa ujawnili 5 osób, które w czasie jazdy nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. 
 
Zatrzymani nietrzeźwi:
 
1. W Kraszewicach, tuż po godzinie 7:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu kaliskiego, który kierował daewoo matizem. Przeprowadzone badanie wykazało stan po użyciu alkoholu. Sprawcy wykroczenia mundurowi zatrzymali prawo jazdy.
 
2. W miejscowości Turze, po godzinie 9:00 policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów kierującego volkswagenem passatem. Mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, urządzenie pomiarowe wykazało ponad 0,5 ‰ alkoholu. W tym przypadku mundurowi także zatrzymali sprawcy uprawnienia do kierowania.
 

3. W miejscowości Mieleszówka (gm. Doruchów), po godzinie 17:00 policjanci do kontroli drogowej zatrzymali 50-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Doruchów) kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie wykazało stan nietrzeźwości - ponad 1,5 ‰ alkoholu.

W wyżej opisanych sprawach toczą się dalsze czynności, o dalszym losie sprawców zdecyduje Sąd.

Ponownie przypominamy, że alkohol i narkotyki plus pojazd, to niestety w dalszym ciągu przyczyna wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Policjanci chcąc ograniczyć takim sytuacjom będą prowadzić tego typu wzmożone działania ukierunkowane na ujawnianie osób jadących na po alkoholu bądź środkach podobnie działających.