Zabawa w kulig zakończyła się w szpitalu (06.01.2017r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Zabawa w kulig zakończyła się w szpitalu (06.01.2017r.)

W miejscowości Wrzosy, w gminie Doruchów doszło do wypadku podczas zabawy śnieżnej. Mężczyzna postanowił zorganizować kulig dla 12-letniej krewnej. Doczepił sanki do samochodu osobowego i ciągnął nastolatkę po polu. Niestety sanki najechały na zmrożona muldę śnieżną i przewróciły się wraz z pasażerką. Nastolatka doznała obrażeń ciała i przetransportowaną ją do Szpitala w Ostrowie Wlkp. APELUJEMY o zachowanie rozwagi podczas organizowania dzieciom zabaw na śniegu.

W miniony piątek (06.01.2017r.) o godzinie 18:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w związku z przewożeniem dziecka na sankach za pojazdem.

Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło w miejscowości Wrzosy (gmina Doruchów) na terenie prywatnej łąki. 30-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Doruchów) postanowił zorganizować śnieżną zabawę swojej 12-letniej krewnej, na którą również zezwolili jej rodzice. Mężczyzna doczepił sanki do pojazdu osobowego marki mazda i ciągnął je z nastolatką po polu. W pewnym momencie sanki najechały na zmrożoną muldę śniegu i przewróciły się wraz z pasażerką. W wyniku upadku dziecko doznało poważnych obrażeń ciała i zostało hospitalizowane w Ostrowie Wlkp. Mężczyzna był trzeźwy.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.

Apelujemy o zachowanie rozwagi podczas organizowania dzieciom zabaw na śniegu. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują wyraźnie, kiedy zabawy w tak zwane kuligi kończyły się tragicznie. Wystarczy jedna bryła lodu, zmrożona mulda i w momencie, gdy sanki na nią najadą natychmiast tracą równowagę. Siedzący na nich pasażer nie jest w stanie zapanować na sankami. 

Jednocześnie przypominamy wszystkim kierującym o art. 60.2 Ustawy Prawo o ruchu drogowym "zabrania się kierującemu: ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu;