Nowy "AlcoBlow" (09.01.2017r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Nowy "AlcoBlow" (09.01.2017r.)

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski osobiście przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie mł.insp. Andrzeja Harasia nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości "AlcoBlow". Przekazane urządzenie będzie służyło poprawie bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

W poniedziałek (09.01.2017r.) Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski osobiście przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Ostrzeszowie mł.insp. Andrzeja Harasia nowe urządzenie do badania stanu trzeźwości "AlcoBlow". Nowy sprzęt będzie wykorzystywany szczególnie przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w codziennej służbie w zakresie ujawniania osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu.

Należy zaznaczyć, że "AlcoBlow" pozwala szybko potwierdzić obecność alkoholu w organizmie, dzięki temu w krótkim czasie można objąć wstępną kontrolą dużą grupę osób. Prowadzone tego typu działania mają na celu wyeliminowanie z jazdy kierujących, którzy dzień wcześniej spożywali alkohol, a w chwili kierowania nadal są po jego spożyciu i stają się w ten sposób sporym zagrożeniem na drodze.

Warto tu podkreślić, że to już kolejne tego typu wspólne działania ostrzeszowskiej Policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu ostrzeszowskiego.