Kolejne przekroczenie prędkości oraz zatrzymane uprawnienia - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Kolejne przekroczenie prędkości oraz zatrzymane uprawnienia

Policjanci z ostrzeszowskiej drogówki po raz kolejny ujawnili przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. "Rekordzista" miał na liczniku 132 km/h. Sprawcom mundurowi zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali ich karą grzywny.

W minioną sobotę (21.01.2017r.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie na drogach powiatu zatrzymali pięciu kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wobec sprawców stróże prawa przeprowadzili postępowanie mandatowe oraz zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

W miejscowości Książenice, po godzinie 16:00, policjanci zatrzymali pojazd marki citroen berlingo. Powodem zatrzymania była nadmierna prędkość. Samochodem kierował 48-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 kilometrów na godzinę. Policjanci sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali go karą grzywny.

Kolejne przekroczenia prędkości, funkcjonariusze ujawnili krótko po godzinie 17:00  w miejscowości Giżyce. W tym samym czasie wykroczenie popełniło dwóch kierujących. Policjanci zatrzymali dwa pojazdy. Samochodem marki volkswagen golf kierował 34-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 118 km/h. Drugim pojazdem marki peugeot kierował 19-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Nastolatek w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. Wobec sprawców stróże prawa przeprowadzili postępowanie mandatowe oraz zatrzymali im uprawnienia do kierowania.

Kilka minut później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali pojazd marki ople corsa. Samochodem kierował 29-letni mieszkaniec gminy Kraszewice. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 kilometrów na godzinę. W tym przypadku również policjanci wobec sprawcy przeprowadzili postępowanie mandatowe oraz zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Po godzinie 20:00 w miejscowości Zalesie w gminie Doruchów policjanci zatrzymali pojazd marki audi. Samochodem kierował 31-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę. Policjanci sprawcy zatrzymali uprawnienia do kierowania oraz ukarali go karą grzywny.