Uroczyste przekazanie nowego radiowowzu (17.11.2016r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste przekazanie nowego radiowowzu (17.11.2016r.)

Data publikacji 17.11.2016

Nowy radiowóz marki Skoda Yeti będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. Pojazd został zakupiony ze środków finansowych przekazanych przez lokalnych darczyńców za pośrednictwem Stowarzyszania Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie oraz ze środków własnych Policji.

Podjęte działania po raz wtóry doprowadziły do zebrania niezbędnej kwoty dla wsparcia Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie i zakupu oznakowanego radiowozu. Nowy nabytek został zakupiony ze środków finansowych przekazanych przez lokalnych darczyńców za pośrednictwem Stowarzyszania Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie oraz ze środków własnych Policji.

Radiowóz to samochód marki Skoda Yeti wyposażony jest w silnik o pojemności 1395 centymetrów sześciennych i mocy 150 koni mechanicznych. Auto posiada napęd 4x4 i wyposażone jest w 6 stopniową, manualną skrzynię biegów. Średnie spalanie kształtuje się na poziomie 6,3 litra w cyklu mieszanym. Pojazd jest oznakowany i wyposażony zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Uroczyste przekazanie kluczyków wraz z dokumentacją do pojazdu nastąpiło o godzinie 15:00 na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie w obecności zaproszonych gości.

Prezes Stowarzyszania Bezpieczny Powiat w Ostrzeszowie Zbyszko Szmaj wraz z Wiceprezesem Stowarzyszenia Zofią Witkowską na ręce Kierownika Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie aspiranta sztabowego Piotra Zadki przekazali kluczyki oraz dokumentację do nowego pojazdu.

Co by nowy policyjny nabytek służył jak najdłużej dla sprawnego i szybkiego funkcjonowania Policji na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom gminy Ostrzeszów, proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Ostrzeszowie ks. Paweł Maliński poświęcił radiowóz.