Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu

Data publikacji 01.03.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie w związku ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeciwko mężczyźnie, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu.

Tuż po godzinie 13:00 (01.03.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Otrzeszowie przy ul. Grunwaldzkiej. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą zdarzenia był 43-letni mieszkaniec Ostrzeszowa kierujący busem marki fiat ducato. Mężczyzna będąc na drodze podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z busem marki fiat ducato. Pojazdem pokrzywdzonym kierowała 45-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego.

W wyniku kolizji drogowej sparwca doznał obrażeń ciała i został przewieziony do Szpitala w Ostrzeszowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Przeciwko mężczyźnie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie za stworzenie zagrożenia bezpieczeńśtwa w ruchu drogowym.