Dzień Dziecka na ostrzeszowskim Rynku - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Dziecka na ostrzeszowskim Rynku

Data publikacji 01.06.2017

Trzy służby ratunkowe - policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni na ostrzeszowskim Rynku zorganizowali i wspólnie obchodzili Dzień Dziecka. W tym szczególnym dniu, wszystkie dzieci małe i duże mogły skorzystać z przygotowanych atrakcji oraz przyjrzeć się z bliska akcji ratowniczej, przy której wszystkie służby ze sobą współpracowały.

Równo o godzinie 10:00 (01.06.2017r.) na ostrzeszowskim Rynku, przy wesołej muzyce oraz przygotowanych atrakcjach, trzy służby ratunkowe – policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni połączyli siły i w ramach międzynarodowego Dnia Dziecka przygotowali miłą niespodziankę dla dzieci małych i dużych.

Dla najmniejszych milusińskich przygotowany był dmuchany zamek, dla starszych dzieci domek z płonącymi ognikami, przy którym osobiście mogły zmierzyć się z trudnością gaszenia pożaru, z kolei dla młodzieży przygotowany był symulator dachowania, w którym mogli doświadczyć niemiłych emocji towarzyszących podczas dachowania samochodem. Oczywiście ciekawe atrakcje wypłynęły również ze strony samych dzieci, które specjalnie na okazję swojego święta przygotowały taneczne oraz wokalne wystąpienia artystyczne.

Ostatnim punktem czwartkowego spotkania był pokaz akcji ratowniczej, w której uczestniczyły trzy służby – Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne oraz Policja. Wszyscy zebrani na ostrzeszowskim Rynku mogli z bliska przyjrzeć się, jak pracują poszczególne służby, kolejność oraz sposób wykonywanych zadań i czynności służbowych.

Ładowanie odtwarzacza...