Przeciążona ciężarówka - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przeciążona ciężarówka

Data publikacji 08.08.2017

Nie dość, że prowadził ciężarówkę z przekroczoną masą ładunku, to jeszcze nie stosował się do orzeczenia zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd. Policjanci sprawcy zabronili dalszej jazdy.

Po godzinie 16:00 (07.08.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Niedźwiedź krajową jedenastką jedzie ciężarówka, która jest przeładowana i stanowi zagrożenie w ruchu drogowym.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali pojazd ciężarowy marki iveco. Funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca przewoził ładunek, który zdecydowanie naruszał stateczność pojazdu. Samochodem kierował 53-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, który na domiar tego prowadził pojazd nie stosując się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci sprawcy zabronili dalszej jazdy, ponadto zatrzymali Dowód Rejsetracyjny od pojazdu oraz ukarali go manadtem karnym za wykroczenia. Ponadto przeciwko 53-latkowi prowadzone jest dalsze postępowanie w związku z popełnionym przez niego przestępstwem nie stosowania się do orzeczenia Sądu.