Uderzył w kozę - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzył w kozę

Data publikacji 31.08.2017

Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku wykroczenia dotyczącego ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Ustalenia wykazały, że kierujący osobówką uderzył w kozę, która nagle wybiegła z zarośniętego poboczna na jezdnię.

Po godzinie 18:00 (30.08.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło ze zwierzęciem w miejscowości Bukownica.

Policjanci ustalili, że mężczyzna (mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną) kierując samochodem osobowym marki renault scenic uderzył w kozę, która nagle wybiegła z zarośniętego pobocza drogi. W wyniku zderzenia z kozą pojazd został uszkodzony, a zwierzę nie przeżyło uderzenia.

Pokrzywdzony ustalił do kogo zwierzę należało, który nie poczuwał się do odpowiedzialnosci. W przedmiotowej sprawie stróże prawa prowadzą czynności wyjaśniajace w kierunku art. 77 kw.

Przypominamy, że obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń. Zgodnie z jego dyspozycją "Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany." Pamiętajmy, że za zachowanie zwierzęcia zawsze odpowiada jego właściciel.