Podejrzani o posiadanie i zażywanie narkotyków - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o posiadanie i zażywanie narkotyków

Data publikacji 27.09.2017

Ostrzeszowscy dzielnicowi zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie przy sobie narkotyków w postaci marihuany. Ponadto mundurowi w miejscu zamieszkania u jednego ze sprawców, ujawnili alco-sensor pochodzący z przestępstwa.

W miniony wtorek (19.09.2017r.) dzielnicowi podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy przebywali na terenie parku w Ostrzeszowie. Obaj są mieszkańcami Ostrzeszowa w wieku 28 i 33 lat. Podczas interwencji jeden z nich, był nietrzeźwy, a drugi posiadał w ręku alkohol. Ponadto młodszy mężczyzna przy policjantach wyrzucił paczkę po papierosach.

Podczas czynności służbowych zachowanie obu mężczyzn wzbudziło u policjantów podejrzenie, że mogą być pod wpływem narkotyków. Zachowywali sie bardzo nerwowo i chcieli aby policjanci szybko zakończyli legitymowanie. Jak się okazało funkcjonariusze się nie mylili. Mundurowi przy 33-latku ujawnili śladowe ilości narkotyków, a w paczce po papierosach, którą wyrzucił 28-latek, znajdowała się lufka z marihuaną. 

Stróże prawa obu mężczyzn zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Ponadto podczas przeszukania miejsca zamieszkania 28-latka policjanci ujawnili alco-sensor, który pochodził z przestępstwa.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności pod nadzorem ostrzeszowskiej prokuratury.