Śmiertelny wypadek na drodze powiatowej - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek na drodze powiatowej

Data publikacji 30.09.2017

Najprawdopodobniej przyczyną wypadku drogowego było nie zachowanie wszelkich środków ostrożności podczas manewru wyprzedzania. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie ustalają dalsze okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia.

Po godzinie 19:00 (30.09.2017r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Przytocznica - w obszarze zabudowanym. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że przyczyną wypadku było najprawdopodobniej nie zachowanie wszelkich środków ostrożności podczas manewru wyprzedzania. 

Policjanci ustalili, że 24-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Grabów nad Prosną), kierujący samochodem osobowym marki toyota avensis, prawdopodobnie wykonując manewr wyprzedzania pojazdu osobowego marki fiat siena, którym kierowała 24-letnia mieszkanka gminy Doruchów, nie upewnił się, że jest już wyprzedzany przez samochód osobowy marki audi a6. W następstwie tego, kierujący toyotą najechał na tył fiata sieny oraz uderzył w przód pojazdu marki audi, którym kierował 37-letni mieszkaniec gminy Doruchów. Kierujący audi starcił panowanie nad pojazdem, co spowodowało, że pojazd zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto samochód także dachował i zatrzymał się częściowo na lewym poboczu.  W wyniku zdarzenia kierujący audi poniósł śmierć na miejscu. Pojazd marki toyota avensis przemieścił się na prawe pobocze i wjechał do przydrożnego rowu.

W samochodzie marki audi przebywali również pasażerowie, dorosła kobieta oraz dwójka małoletnich dzieci - osoby zostały hospitalizowane w Szpitalu w Ostrzeszowie oraz w Ostrowie Wlkp. Obrażenia ciała odniósł również kierujący toyotą, który został hospitalizowany w Szpitalu w Kępnie. W pojeździe marki fiat siena prócz kierującej przebywali także pasażerowie, dorosła kobieta oraz dwójka małoletnich dzieci - osoby z tego pojazdu nie odniosły żadnych obrażeń ciała.

W przedmiotowej sparwie prowadzone są dalsze czynności celem ustalenia szczegółowych okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego.