Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej K-11 - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na drodze krajowej K-11

Data publikacji 26.10.2017

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w minioną środę na drodze krajowej K-11 w miejscowości Rogaszyce. Poszkodowany w zdarzeniu kierujący samochodem typu bus zmarł w szpitalu.

W dniu 25.10.2017 roku o godzinie 11:25 dyżurny ostrzeszowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej K-11 w miejscowości Rogaszyce.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Scania wraz z naczepą marki Krone 48-letni mieszkaniec powiatu grudziąckiego, jadąc w kierunku miejscowości Kępno, niedostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego aby uniknąć najechania na tył poprzedzajęcego go pojzadu zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym znad przeciwka samochodem dostawczym marki Renault Master, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego.

Poszkodowany w wyniku zdarzenia kierujący samochodem dostawczym, który doznał otwartych złamań obu kończyn dolnych oraz obrażeń wielonarządowych, został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie o godz. 17:05 zmarł na skutek poniesionych obrażeń.

Kierującego zestawem pojazdów przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (trzeźwy) oraz pobrano krew do badań na zawartość środków odurzających.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.