IV Rajd Samochodowy "Szlakami Powstania Wielkopolskiego" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

IV Rajd Samochodowy "Szlakami Powstania Wielkopolskiego"

Data publikacji 06.11.2017

W minioną sobotę odbył się IV Rajd Samochodowy "Szlakami Powstania Wielkopolskiego" zorganizowany przez Komisję Turystyki Resortu Spraw Wewnętrznych, którego tegoroczna trasa przebiegała między innymi przez powiat ostrzeszowski.

W sobotę, tj. 04.11.2017 roku przez powiat ostrzeszowski przejechała kolumna pojazdów uczestnicząca w IV Rajdzie Samochodowym "Szlakami Powstania Wielkopolskiego". Tegoroczna trasa, do przejechania której zgłosiło się 25 załóg z całej Polski, rozpoczynała się i kończyła w Ostrowie Wielkopolskim i prowadziła przez Przygodzice, Janków Przygodzki, Czarnylas, Szklarkę Myślniewską, Ostrzeszów, Grabów nad Prosną i Ołobok.

Kulminacyjnym punktem przedsięwzięcia była krótka uroczystość, która odbyła się pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na ostrzeszowskim cmentarzu, podczas której ostrzeszowską komendę reprezentowali z-ca Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie podinspektor Waldemar Sip oraz z-ca Wydziału Kryminalnego podkomisarz Bernadeta Maury. W ceremoni, oprócz uczestników rajdu, udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego w osobach v-ce Starosty ostrzeszowskiego Adama Mickiewicza, z-cy Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów Pawła Uścinowicza oraz zaproszeni goście. Na uroczystości nie zabrakło funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej, reprezentantów Wojska Polskiego oraz harcerzy, którzy pełnili wartę honorową podczas trwającego obrzędu.

Uwieńczeniem ceremonii było złożenie kwiatów przez przybyłe delegacje.