Posiadali środki ustawowo zabronione - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali środki ustawowo zabronione

Data publikacji 22.11.2017

Środki ustawowo zabronione w postaci amfetaminy i marihuany posiadali mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego zatrzymani w minionych dniach do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

W dniu 19.11.2017 roku około godziny 14:05 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Grabowa nad Prosną, który posiadał przy sobie ok. 3 gramy amfetaminy. W trakcie dalszych czynności zatrzymano również 31-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który posiadał przy sobie ok. 1,4 gram marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Ponadto zatrzymanym wykonano testy narkotykowe z moczu z wynikiem pozytywnym w obydwóch przypadkach. W miniony poniedziałek, tj. 20.11.2017 roku, mężczyznom przedstawiono zarzut posiadania środków zabronionych Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Policjanci realizując czynności w powyższej sprawie, w dniu 20.11.2017 roku dokonali kolejnego zatrzymania. Mieszkaniec Ostrzeszowa (31-latek), posiadał w miejscu zamieszkania substancję psychotropową w postaci amfetanimy w ilości ok. 480 gram, środka odurzającego w postaci marihuany w ilości ok. 1,5 gram oraz tabletek ekstazy w ilości 5 sztuk. Środki te zostały zabezpieczone podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych. Mężczyźnie również przedstawiono zarzut posiadania i udzielania środków ustawowo zabronionych. Na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 22.10.2017 roku, Sąd zasądził wobec podejrzanego karę tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk