Tymczasowy areszt dla sprawców wymuszenia rozbójniczego - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla sprawców wymuszenia rozbójniczego

Data publikacji 04.12.2017

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze.

W dniu 30.12.2017 roku tuż przed godziną 19:00 funkcjonariusze z Grupy Realizacyjnej przy współpracy Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz policjantów z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do dyspozycji prokuratora dwóch mężczyzn podejrzewanych o wymuszenie rozbójnicze.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 34-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną wspólnie i w porozumieniu z 28-letnim mieszkańcem gm. Doruchów, na terenie prywatnej posesji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, pod groźbą zamachu na życie i zdrowie doprowadzili 28-latka (zam. gm. Kraszewice) do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w postaci przekazania sprawcom pieniędzy w kwocie 5 tysięcy złotych.

Sprawcy przestępstwa określonego w art. 282 kodeksu karnego zostali zatrzymani i osadzeni w PDOZ do dyspozycji Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie, natomiast przekazaną kwotę pieniędzy odzyskano w całości.

W dniu 01.12.2017 roku Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie po rozpatrzeniu sprawy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obydwóch sprawców.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk