Zatrzymano obywateli Ukrainy posiadających środki ustawowo zabronione - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano obywateli Ukrainy posiadających środki ustawowo zabronione

Data publikacji 04.12.2017

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Ostrzeszowie zatrzymali do dyspozycji prokuratora obywateli Ukrainy, którzy posiadali środki ustawowo zabronione w postaci marihuany i amfetaminy.

W minioną sobotę, tj. 02.12.2017 roku około godziny 23:40 w miejscowości Kobyla Góra, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, zatrzymali do kontroli pojazd, w którym ujawnili środki ustawowo zabronione w postaci marihuany i amfetaminy.

W pojeździe znajdowali się 23-letni orazx 17-letni mieszkańcy Zmyślonej Ligockiej, którzy znajdowali się w stanie nietrzeźwości tj. 0,67 i 1,04 mg/l oraz 19-letni obywatel Ukrainy, znajdujący się pod wpływem działania środka psychotropowego (pozytywny wynik testu na amfetaminę).  W związku mężczyzn zatrzymano i osadzono w PDOZ Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie oraz Kępnie.

W toku prowadzonego postępowania w dniu 03.12.2017 roku 19-latkowi przedstawiono zarzut posiadania 1 grama amfetaminy oraz ustalono dane kolejnej osoby podejrzewanej o posiadanie środków zabronionych, która również została zatrzymana do dyspozycji prokuratora. W dniu 04.12.2017 roku, 26-letni obywatel Ukrainy, usłyszał zarzut udzielenia 19-latkowi 1 grama amfetaminy oraz posiadania 5 gram amfetanimy i 1 grama marihuany.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk