Zajechali drogę pojazdom, które ich wyprzedzały - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zajechali drogę pojazdom, które ich wyprzedzały

Data publikacji 11.01.2018

W minioną środę dwukrotnie miało miejsce zdarzenie drogowe, którego przyczyną było zajechanie drogi przez kierujących, którzy nie upewnili się co do możliwości wykonania manewru skrętu, zajeżdżając drogę pojazdom, które ich wyprzedzały.

  1. W dniu 10.01.2018 roku o godzinie 14:25 w miejscowości Bierzów, 23-letni mieszkaniec Sycowa, kierując samochodem dostawczym marki Renault, na prostym odcinku drogi nie upewnił się co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru skrętu do posesji, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu zajeżdżając drogę pojazdowi marki Seat, który w sposób prawidłowy go wyprzedzał. Pojazdem tym kierował 52-letni mieszkaniec Myślniewa. Kierujący pojazdami byli trzeźwi (w załączeniu zdjęcia ze zdarzenia).

  2. W dniu 10.01.2018 roku ok. godziny 16:20 w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie 35-letni mieszkaniec Grabowa nad Prosną, kierując samochodem marki VW Caddy, nie upewnił się co do możliwości wykonania bezpiecznego manewru skrętu w lewo, w wyniku czego zajechał drogę pojazdowi marki Renault Scenic, którym kierował 47-letni mieszkaniec Biskupic Zabarycznych, który w tym czasie wykonywał manewr wyprzedzania.

Sprawców wykroczeń ukarano mandatem karnym.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk